Co jest najważniejsze podczas wyboru dywaników samochodowych?

Co jest najważniejsze podczas wyboru dywaników samochodowych?

Komentarze: 0
Ocena: brak
Kategoria: Motoryzacja
Liczba głosów: 0

Na wyposażenie pojazdu składają się nie tylko podzespoły mechaniczne oraz elektroniczne, lecz również niepozorne jego dodatki, takie jak na przykład dywaniki samochodowe. O tym, jak znaczącą rolę pełnią, można się przekonać już w czasie pierwszych dżdżystych i śnieżnych dni. Zapobiegają one wilgoci oraz ciężkim w usunięciu zanieczyszczeniom, skutecznie chroniąc wykładzinę samochodu.

Problemem kierowcy jest dobranie dobrego typu dywaników do swojego auta, aby prawidłowo spełniały swoje funkcje przez długi czas. Najistotniejszy jest ich rozmiar. Nazbyt długie modele stwarzają istotne ryzyko zwijania się, utrudniając bądź nawet uniemożliwiając efektywne korzystanie z pedałów samochodu. To z kolei może spowodować zagrażające bezpieczeństwu sytuacje w ruchu drogowym, np. zbyt późne zahamowanie oraz wpadnięcie w poślizg. Równie ważna jest jakość materiału, z jakiego wyprodukowany został dywanik samochodowy. Musi być on niebywale trwały, łatwy w pielęgnacji, odporny na wilgoć oraz pobrudzenia, a także powinien mieścić się w przystępnym przedziale cenowym.

Dywaniki do auta - gumowe lub welurowe?

Wybór dywaników samochodowych nie jest prostym zadaniem. Należy zwrócić uwagę na kilka nadzwyczaj istotnych cech, np. czy przyzwoicie chłoną wilgoć. To naturalnie dzięki temu przez długi czas będą w sposób prawidłowy spełniały swoją funkcję.

Najczęściej wybór pada na:

  • dywaniki gumowe,
  • dywaniki welurowe.

Popularność dywaników gumowych jest szczególnie duża w okresie jesienno-zimowym. Perfekcyjnie radzą sobie z wilgocią i śniegiem wnoszonymi do auta. Te dywaniki samochodowe charakteryzują się wysokimi rantami, jakie chronią wykładzinę przed wydostaniem się z nich wody. Poza tym są one nadzwyczaj proste w czyszczeniu oraz montażu, a wobec tego niezmiernie konkretne. Jedyną ich skazą jest niezbyt estetyczny wygląd oraz wydzielanie nieprzyjemnej woni w upalne dni. Ten problem nie dotyczy dywaników welurowych. Są one bardziej przyjemne dla oka i osiągalne w wielu wzorach oraz barwach.

Jednakże tego rodzaju dywaniki koszmarnie sobie radzą z absorbowaniem wody, a poza tym ciężko usunąć z nich wszelkie zabrudzenia i nieczystości. Należy wybierać jedynie takie, jakie znamionują się znaczącą gęstością materiału.

W jaki sposób czyścić dywaniki samochodowe?

Gumowe dywaniki samochodowe nie sprawiają nazbyt wielu kłopotów w zakresie ich konserwacji. Proces czyszczenia jest niesłychanie prosty i szybki. Wystarczy jedynie użyć myjki ciśnieniowej czy też pospolitego węża ogrodowego, by usunąć z nich wszelkie nieczystości oraz zabrudzenia w postaci błota czy zacieków. Nie potrzebują w takim razie drogiej i skomplikowanej konserwacji.

Uprzednio należy jednakże pozbyć się z dywaników kurzu, ziemi, piasku oraz pyłu. Do tego celu posłużyć może pospolita szczotka z długim włosiem, która dotrze do każdego zagłębienia oraz rowka. Sporo trudniejsze jest pranie dywaników welurowych. Pierwszym krokiem jest dokładne ich odkurzenie. Później potrzebne jest użycie odpowiednich środków czyszczących, przeznaczonych dla tapicerek. Tego typu dywaniki samochodowe potrzebują bowiem mocniejszych detergentów, by pozbyć się nagromadzonych zabrudzeń oraz nieczystości.

Tagi
Dodane przez Oleg Sawicki
Jak wybrać ofertę firmy przewozowej?
Komentarze: 0
Ocena: brak
Fotelik do samochodu dla dziecka – jaki kupić?
Komentarze: 1
Ocena: brak
Komentarze artykułu

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Na wyposażenie pojazdu składają się nie tylko podzespoły mechaniczne oraz elektroniczne, lecz również niepozorne jego dodatki, takie jak na przykład dywaniki samochodowe. O tym, jak znaczącą rolę pełnią, można się przekonać już w czasie pierwszych dżdżystych i śnieżnych dni. Zapobiegają one wilgoci oraz ciężkim w usunięciu zanieczyszczeniom, skutecznie chroniąc wykładzinę samochodu.Problemem kierowcy jest dobranie dobrego typu dywaników do swojego auta, aby prawidłowo spełniały swoje funkcje przez długi czas. Najistotniejszy jest ich rozmiar. Nazbyt długie modele stwarzają istotne ryzyko zwijania się, utrudniając bądź nawet uniemożliwiając efektywne korzystanie z pedałów samochodu. To z kolei może spowodować zagrażające bezpieczeństwu sytuacje w ruchu drogowym, np. zbyt późne zahamowanie oraz wpadnięcie w poślizg. Równie ważna jest jakość materiału, z jakiego wyprodukowany został dywanik samochodowy. Musi być on niebywale trwa...