Czy taniec to naturalne lekarstwo na stres?

Czy taniec to naturalne lekarstwo na stres?

Komentarze: 0
Ocena: brak
Kategoria: Kultura i sztuka
Liczba głosów: 0

Masz wątpliwości co do tego, jakie ćwiczenia fizyczne powinieneś wykonywać i które najlepiej wpłyną na Twoje zdrowie? Pomyśl o tańcu! Wspaniale wpływa na psychikę, dzięki niemu jesteś spokojniejszy i bardziej radosny. Fenomenalnie działa na zdrowie fizyczne, przecież ruch to zdrowie! Jednak to nie koniec jego cudownych właściwości! Świetnie kształtuje sylwetkę, z czego na pewno każdy się ucieszy. Tak więc teraz już wiesz, jakie wykonywać ćwiczenia.

Co pozwala generować hormony szczęścia? 

Taniec pobudza do działania endorfiny, to znaczy hormony szczęścia. Wpływa na nasze pozytywne samopoczucie, jednocześnie pobudzając nasze zmysły. Ważnym czynnikiem jest także muzyka, od której w dużej części zależy nasze nastawienie. Taniec kapitalnie poprawia humor, a także działa pozytywnie na naszą motywację w ciągu dnia.

W jaki sposób zwiększyć samoakceptację? 

Kiedy tańczymy, poznajemy swój organizm. Polepszamy koordynację ruchową, ale przede wszystkim zmierzamy do samoakceptacji. Tańcząc, relaksujemy swoje spięte ciało, uzewnętrzniamy siebie oraz swoje emocje. Częsta aktywność pozwala poznać własne możliwości, jak również zaprzyjaźnić się ze swoim ciałem.

Czy taniec pomoże poprawić nastrój? 

Życie stawia nas w wielu sytuacjach, częstokroć takich, które powodują, że czujemy się sfrustrowani albo źli. Wszystkie negatywne emocje zbierają się w naszym organizmie, co sprawia, że nasz humor jest po prostu zły. Taniec jest świetnym sposobem na wyrzucenie z siebie negatywnych emocji. Poprzez taniec można dodatkowo przekazać pozytywne emocje, takie jak radość czy szczęście i zarazić pozytywnym nastawieniem, otaczających nas ludzi.

Poprawa sprawności fizycznej a taniec 

Podczas gdy tańczymy, pobudzamy do pracy wszystkie nasze mięśnie. Dzięki temu polepsza się nasza wydolność oraz sprawność fizyczna. Nie od dzisiaj wiadomo, że ruch to zdrowie. Jeżeli da się więc połączyć przyjemne z pożytecznym, to taniec jest tego kapitalnym przykładem.

Czy taniec to rodzaj ćwiczeń fizycznych? 

Pragniesz mieć figurę klepsydry? Ćwiczysz i ćwiczysz, a efektów brak? Spróbuj tańczyć! Nie musisz się przejmować, że nie umiesz albo wychodzi Ci to koszmarnie! Wystarczy, że zgodnie ze sobą pokołyszesz się do muzyki. Możesz tańczyć o każdej godzinie. Nie musisz ruszać się z domu, chyba że chcesz wyjść z przyjaciółmi do klubu. Pamiętaj, tylko żeby tańczyć systematycznie, a efekty z pewnością Cię zaskoczą.

Tagi
Dodane przez Tadeusz Krupa
Czy taniec to naturalne lekarstwo na stres?
Komentarze: 0
Ocena: brak
Komentarze artykułu

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Masz wątpliwości co do tego, jakie ćwiczenia fizyczne powinieneś wykonywać i które najlepiej wpłyną na Twoje zdrowie? Pomyśl o tańcu! Wspaniale wpływa na psychikę, dzięki niemu jesteś spokojniejszy i bardziej radosny. Fenomenalnie działa na zdrowie fizyczne, przecież ruch to zdrowie! Jednak to nie koniec jego cudownych właściwości! Świetnie kształtuje sylwetkę, z czego na pewno każdy się ucieszy. Tak więc teraz już wiesz, jakie wykonywać ćwiczenia.Co pozwala generować hormony szczęścia? Taniec pobudza do działania endorfiny, to znaczy hormony szczęścia. Wpływa na nasze pozytywne samopoczucie, jednocześnie pobudzając nasze zmysły. Ważnym czynnikiem jest także muzyka, od której w dużej części zależy nasze nastawienie. Taniec kapitalnie poprawia humor, a także działa pozytywnie na naszą motywację w ciągu dnia.W jaki sposób zwiększyć samoakceptację? Kiedy tańczymy, poznajemy swój organizm. Polepszamy koordynację ruchow...