Czym kierować się przy wyborze dodatków ślubnych?

Czym kierować się przy wyborze dodatków ślubnych?

Komentarze: 0
Ocena: brak
Kategoria: Moda i uroda
Liczba głosów: 0

Aby stworzyć spójną całość na swoim ślubie, Młodzi muszą zwrócić uwagę na kilka elementów. Są to między innymi dodatki. Wydawałoby się, że biżuteria nie jest tak bardzo istotna i nie wprowadza zbyt wielu zmian, jednak diabeł tkwi w szczegółach. Warto zająć się tym tematem na poważnie i przemyśleć, w jaki sposób oboje małżonkowie chcą dopasować do siebie biżuterię. Na rynku jest duży asortyment, dlatego nie może to być przypadek!

Biżuteria a kreacje ślubne!

Dla stosownego zaakcentowania i uwydatnienia wymarzonego stroju trzeba na początku się zastanowić, w jakim stylu będziemy ubrani. Czy będzie to styl minimalistyczny, czy też romantyczny, klasyczny, vintage, boho, a może coś zupełnie innego – glamour? Każdy z nich w pewien sposób determinuje wybór dodatków. Przy sukni minimalistycznej i romantycznej zakładamy delikatne oraz niezbyt okazałe wstawki. Styl glamour to z kolei bogactwo formy oraz wszelakich zdobień. Dodatki w stylu vintage i boho powinny być symboliczne, niemniej jednak dopełniające naturalność kreacji. Ważnym aspektem jest zwrócenie uwagi na kolor sukni, albowiem do bieli pasuje w rzeczy samej wyłącznie srebro, natomiast w odcieniach „złamanych” można już bez skrępowania decydować się również na złote elementy. Musimy zwracać uwagę na całość i efekt, jaki chcemy osiągnąć. Jeśli preferujemy styl glamour, przymierzamy bogato zdobioną, okazałą i obfitą suknię, podążajmy tym stylem oraz skuśmy się również na widoczne kolczyki lub ciężką kolię, która jeszcze skuteczniej rozświetli naszą suknię. W swoich wyborach powinniśmy być konsekwentni.

Czy łatwo przesadzić? Zdecydowanie tak!

Wiele Panien Młodych chce w ten jeden nadzwyczajny dzień oszołomić wszystkich gości, co jest jak najbardziej oczywiste i tak powinno być. Pamiętajmy jednakże, że ilość nie zawsze, a, ściśle mówiąc, niesłychanie rzadko, znaczy jakość. Jeżeli decydujemy się na kreację w stylu vintage, nie zakładajmy wiszących kolczyków, koralikowych bransoletek, wielu warstw grubych pereł na szyi, bo po prostu będzie to przesadą. Zbytek, zamiast zdobić, będzie wręcz szpecić. W doborze biżuterii należy znaleźć harmonię pomiędzy strojem a ozdobami.

Na czym się skupić?

Niekiedy towarzyszą nam dylematy, na co się zdecydować. Wydaje nam się, że skoro ślub to bardzo istotne wydarzenie w życiu, to wypada każdą część ciała udekorować biżuterią, aby podkreślić tym samym tę specjalną okazję. Jednakże nie o to w tym wszystkim chodzi, albowiem biżuteria powinna stanowić uzupełnienie do całości, a nie zwracać na siebie uwagę. Przykładowo, przy bardzo poszerzonym dekolcie albo okazałym gorsecie wystarczy subtelny naszyjnik i drobne kolczyki, z kolei przy powiewnej kreacji boho zachwyci biżuteria artystyczna.

Fryzura a dodatki

Znakomita alternatywa dla Pań, które nie chcą postawić na bardziej oryginalny dodatek, bądź najzupełniej w świecie nie przepadają za biżuterią. Istotna jest w tym przypadku nasza fryzura – jaki będzie mieć wygląd oraz jaką formę. Może się okazać, że przewidujemy na głowie bardzo rozbudowane uczesanie, a ozdabianie jej dodatkowymi wstawkami, popsuje cały efekt. Niemniej jednak wskazane jest zastanowić się nad delikatnym szczegółem wpiętym we włosy. Może być to strojna spinka, opaska z dopiętym zdobieniem czy przepaska na głowę (przy stylu boho, vintage). Świetnym uzupełnieniem mogą okazać się dodatkowo kwiaty (najlepiej żywe), które wpięte we włosy dodadzą Pannie Młodej wdzięku i dziewczęcości.

A co dla Panów?

Istotnym elementem ślubu, oprócz sali, gości, muzyki i menu jest wygląd obojga małżonków. Nie bez przyczyny chcą oni zaprezentować się z jak najlepszej strony, przecież to jest ich wyjątkowy dzień! Oboje muszą zatem przemyśleć swój ubiór oraz dodatki. Ważne jest, aby były one spójne. Pani Młoda wybiera kolczyki i naszyjnik, a Pan Młody spinki do mankietów i krawatu. Dzięki dużemu wyborowi na rynku mogą znaleźć biżuterię w białym złocie, żółtym lub ze stali szlachetnej.

Tagi
Dodane przez Zuzanna Woźniak
Czym kierować się przy wyborze dodatków ślubnych?
Komentarze: 0
Ocena: brak
Komentarze artykułu

Brak komentarzy

Dodaj komentarz