Sprawdź skuteczne rozwiązania, które pozwalają zbierać deszczówkę!

Sprawdź skuteczne rozwiązania, które pozwalają zbierać deszczówkę!

Komentarze: 0
Ocena: brak
Kategoria: Dom i ogród
Liczba głosów: 0

Naturalnym zjawiskiem atmosferycznym w Polsce są obfite opady deszczu, zazwyczaj w sezonie jesiennym i wiosennym. Mogą one doprowadzić do zalania ulic, piwnic czy nawet ogródków. Jeśli chodzi o nasz dom, to koniecznie warto zadbać o system odprowadzania wody deszczowej z posesji do sieci ogólnospławnej czy kanalizacji deszczowej bądź zastanowić się nad budową zbiornika retencyjnego!

Jakie mogą być potencjalne problemy z wyprowadzeniem wody deszczowej?

Wadliwy montaż rynien wokół domu bądź po prostu ich brak, będzie powodował problemy związane z zalewającą budynek wodą deszczową. Ściany i fundamenty domu będą zawilgocone od stale lejącej się oraz spływającej w głąb gruntu wody. Na dodatek będzie gromadzić się błoto w miejscach, gdzie raz za razem zbierają się kałuże. Jeżeli grunt na naszej działce jest odpowiednio przepuszczalny, wystarczy odprowadzić wodę rynnami z dala od domu i tam wchłonie się jej nadmiar w podłoże. Niemniej, jednak jeśli na naszej działce grunt jest słabo przepuszczalny, wodę musimy wyprowadzić w głębsze, niższe warstwy gleby.

Zorientuj się, jakie rozwiązania pomogą Ci zbierać wodę deszczową?

Kiedy mamy właściwe zaplecze odprowadzające wodę z dachu i wyprowadzające ją w głąb naszej ziemi, pozostaje nam zastanowić się, jak ją odpowiednio zbierać, by w następnej kolejności wykorzystać do podlewania, mycia samochodu, narzędzi oraz innych czynności działkowych.

Jednym z rozwiązań na zbieranie wody deszczowej jest budowa oczka wodnego!

Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie budowa oczka wodnego bądź stawu, czy też mniejszego zbiornika wodnego, gdzie poprowadzimy ujście jednej z rynien. Zbiornik musi być na tyle głęboki, by w czasie silnych opadów nie został przepełniony. Powinien być też bardzo szczelny, więc warto zadbać o wyłożenie jego dna szczelnie folią. Pomysł sprawdzi się jednakże na działkach o zdecydowanie większej powierzchni.

Świetnym rozwiązaniem jest zbiornik, który w prosty sposób zbiera deszczówkę!

Stosunkowo prostym oraz dość oczywistym rozwiązaniem jest odprowadzanie wody opadowej do zbiorników do tego celu przeznaczonych, przyłączonych do rury spustowej. Dzięki użyciu pompy możemy wyprowadzić wodę oraz nawadniać ogród, stosując prócz tego jedynie wąż ogrodowy. Ilości wody, jakie możemy magazynować w tego typu zbiornikach, są bardzo zróżnicowane. Znajdziemy takie o pojemności kilkuset litrów i takie, które wymagają montażu pod ziemią, ponieważ ich rozmiar pomija montaż naziemny. Modne stają się więc tzw. zbiorniki retencyjne, które montujemy w gruncie oraz poprzez specjalną instalację możemy stosować z powodzeniem zbieraną deszczówkę np. do spłukiwania wody w toalecie.

Skrzynki oraz drenaże rozsączające są skutecznym sposobem na zbieranie deszczówki!

Świetną metodą są skrzynki, do których przyłączone są sączki, magazynujące oraz rozprowadzające wodę deszczową. Skrzynki wykonane są z tworzywa sztucznego i montowane pod ziemią w ilości i miejscu, które sami wyznaczymy. Drugą metodą są drenaże, czyli pokarbowane rury z otworami, przez które do środka wnika woda. One także wyprodukowane są z tworzywa sztucznego. Niemniej jednak skrzynki wydają się lepsze, gdyż można w nich zmagazynować większą ilość wody, a także wolniej ją przepuszczają!

Tagi
Dodane przez Herbert Sikorski
Jak udekorować ściany w mieszkaniu?
Komentarze: 1
Ocena: brak
Komentarze artykułu

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Naturalnym zjawiskiem atmosferycznym w Polsce są obfite opady deszczu, zazwyczaj w sezonie jesiennym i wiosennym. Mogą one doprowadzić do zalania ulic, piwnic czy nawet ogródków. Jeśli chodzi o nasz dom, to koniecznie warto zadbać o system odprowadzania wody deszczowej z posesji do sieci ogólnospławnej czy kanalizacji deszczowej bądź zastanowić się nad budową zbiornika retencyjnego!Jakie mogą być potencjalne problemy z wyprowadzeniem wody deszczowej?Wadliwy montaż rynien wokół domu bądź po prostu ich brak, będzie powodował problemy związane z zalewającą budynek wodą deszczową. Ściany i fundamenty domu będą zawilgocone od stale lejącej się oraz spływającej w głąb gruntu wody. Na dodatek będzie gromadzić się błoto w miejscach, gdzie raz za razem zbierają się kałuże. Jeżeli grunt na naszej działce jest odpowiednio przepuszczalny, wystarczy odprowadzić wodę rynnami z dala od domu i tam wchłonie się jej nadmiar w podło...