Dlaczego warto postawić na profesjonalne filmowanie welela?

Dlaczego warto postawić na profesjonalne filmowanie welela?

Komentarze: 1
Ocena: brak
Kategoria: Rodzina i dzieci
Liczba głosów: 0

Kamerzysta ślubny to fachowiec, który jest w stanie zapewnić nam wspaniałą pamiątkę z tego wyjątkowego dnia w życiu. Aby jednak się tak stało, potrzebujemy dobrego i profesjonalnego zawodowca. Jak go wybrać? To pytanie zadaje sobie większość przyszłych nowożeńców. Zadanie to nie jest aż tak bardzo trudne. Trzeba tylko kierować się sprawdzonymi wskazówkami. Podpowiadamy.

Wybór kamerzysty — na co patrzeć?

Każdy profesjonalny kamerzysta winien posiadać swoje portfolio, które będzie mógł zaprezentować. Istnieją przeróżne style oraz techniki robienia ujęć tak jak i montażu. Najlepiej byłoby przejrzeć portfolio paru kamerzystów, aby móc porównać ich sposób pracy i wybrać dla siebie najlepszego. 

Rezerwacja terminu u kamerzysty — z jakim wyprzedzeniem?

Wszystko naturalnie zależy od tego, jakiej jakości filmowania będziecie chcieli oczekiwać. Generalnie przyjmuje się, że najlepiej rozpocząć poszukiwania już rok przed ceremonią. Nie oznacza to, że jeśli zaczniecie szukać późnej, to jesteście na przegranej pozycji. Na pewno ktoś z wolnym terminem się znajdzie, jednak ograniczacie sobie pole do manewrowania oraz narażacie się na większe koszty za taką samą usługę.

Oczekiwania Pary Młodej — o czym go poinformować?

Ceniony kamerzysta winien posiadać dwie odpowiedniej jakości kamery cyfrowe, wraz z odpowiednim oświetleniem i sprzętem do montażu filmów. Doświadczenie kamerzysty jest sprawą, którą zawsze powinno się zweryfikować. Przeglądając portfolio kamerzysty, da się z łatwością stwierdzić, czy filmów weselnych jest jedynie kilka, czy kilkadziesiąt. Jedno jest pewne – im więcej filmów, tym większe doświadczenie. Sami musicie też wiedzieć jakiego filmu oczekujecie. Omówienie wspólnej wizji filmu i prezentacja swoich oczekiwań, wskazania ujęć, na jakich Wam najbardziej będzie zależało. Dzięki temu uda się Wam wykreować niesamowitą pamiątkę, z której będziecie mieć radość na wiele lat.

Koszt usługi kamerzysty — ile wynosi i od czego zależy?

Kamerzysta prócz nakręcenia filmu podczas uroczystości, musi go jeszcze należycie zmontować. Montaż tego typu filmu może potrwać nawet do kilku tygodni pracy, który jest naturalnie wliczony w cenę. Należy również pamiętać, że cena będzie obejmować również jakość i ilość sprzętu użytego do nagrywania. Ceny najczęściej mieszczą się widełkach pomiędzy 2500 a 4000 złotych. Porównując ze sobą konkretne oferty, dowiedzcie się dokładnie, co otrzymacie w ramach podobnej ceny.

Jak zweryfikować jakość usług kamerzysty ślubnego?

Przed podjęciem decyzji o wyborze swojego kamerzysty, nie zapomnijmy dopytać o dokładny zakres usług i godziny pracy. Warto dowiedzieć się także, czy podpisywana jest umowa, która będzie dla nas niejako zabezpieczeniem i potwierdzeniem rezerwacji terminu. W umowie takiej uwzględnia się także wysokość zaliczki. Na koniec zweryfikujmy, jaką opinią cieszy się dany kamerzysta wśród klientów. 

Tagi
Dodane przez Malwin Ziółkowski
Komentarze artykułu
Olaf Janik

Jeśli wynajmiemy profesjonalnego kamerzystę możemy liczyć na wspaniałą pamiątkę z wesela.

Oceń
  • 0
  • 0
Dodaj komentarz
Kamerzysta ślubny to fachowiec, który jest w stanie zapewnić nam wspaniałą pamiątkę z tego wyjątkowego dnia w życiu. Aby jednak się tak stało, potrzebujemy dobrego i profesjonalnego zawodowca. Jak go wybrać? To pytanie zadaje sobie większość przyszłych nowożeńców. Zadanie to nie jest aż tak bardzo trudne. Trzeba tylko kierować się sprawdzonymi wskazówkami. Podpowiadamy.Wybór kamerzysty — na co patrzeć?Każdy profesjonalny kamerzysta winien posiadać swoje portfolio, które będzie mógł zaprezentować. Istnieją przeróżne style oraz techniki robienia ujęć tak jak i montażu. Najlepiej byłoby przejrzeć portfolio paru kamerzystów, aby móc porównać ich sposób pracy i wybrać dla siebie najlepszego. Rezerwacja terminu u kamerzysty — z jakim wyprzedzeniem?Wszystko naturalnie zależy od tego, jakiej jakości filmowania będziecie chcieli oczekiwać. Generalnie przyjmuje się, że najlepiej rozpocząć poszukiwania już rok przed ceremonią. ...