Dobra kancelaria prawna - jaka powinna być i ile kosztują jej usługi?

Dobra kancelaria prawna - jaka powinna być i ile kosztują jej usługi?

Komentarze: 1
Ocena: brak
Liczba głosów: 0

Pomoc prawnika w różnych życiowych sytuacjach może być niezbędna. Wiele osób zna podstawowe zagadnienia prawne i potrafi interpretować przepisy, jednak istnieją takie sprawy, w których bez pomocy profesjonalisty się nie obejdzie. Czasem rezygnacja z usług prawnika to decyzja, której skutki mogą być bardzo niekorzystne. Na przykład w sądzie, kiedy toczy się trudny proces i ciężko jest opanować emocje, prawnik będzie jak prawa ręka i osoba, która z zimną krwią zadba o nasze interesy. Na kogo więc postawić? 

Podstawa to określenie swoich oczekiwań wobec kancelarii

Fundamentalną kwestią w naszych przemyśleniach nad wyborem stosownej kancelarii i kompetentnej pomocy prawnej jest zastanowienie się – czego poszukujemy? Czy chodzi nam o kwestie powiązane z nieruchomościami w nieruchomościach, rozwód, a może podział majątku?

Ze względu na szerzący się trend specjalizacji, lepiej unikać pomocy u osób, które mówią, że znają się na wszystkim. Prawo jest tak ogromną dziedziną nauki, że żaden człowiek nie jest w stanie znać jej wszystkich gałęzi, w związku z tym właśnie dobrą cechą jest, jeżeli podmiot, u jakiego szukamy pomocy, od razu określa, w czym się specjalizuje.

Kolejne pytanie, które trzeba sobie zadać to czy chodzi nam o jednorazową sprawę, czy może wymagamy dłuższej współpracy. Kiedy jesteśmy osobą, która woli takie sprawy załatwiać osobiście w biurze kancelarii, wówczas powinno się poszukać czegoś w pobliżu naszego miejsca zamieszkania.

Należy sprawdzić, czy mamy do czynienia z kompetentnymi prawnikami

Przede wszystkim jednym z ważniejszych elementów, którymi może się pochwalić dobra jednostka prawna, jest odpowiednie podejście do klienta. Wysoka kultura osobista pracowników to podstawa, bez jakiej nie da się obejść.

Następną fundamentalną cechą jest cierpliwość w słuchaniu nawet najdrobniejszych detali klientów, wyrozumiałość i ofiarowanie całego swojego czasu w danej chwili konkretnemu klientowi. Umiejętność tłumaczenia prostym językiem często bardzo skomplikowanych oraz zawiłych norm prawnych również jest mile widziana.

Dobry prawnik w kancelarii musi być udokumentowaną wiedzę

Należyte wykształcenie i pozyskane doświadczenie także mówi nam dużo o jednostce, jakiej chcemy powierzyć naszą sprawę. Więcej zadowolonych klientów może zwiększyć prawdopodobieństwo, że my także będziemy zadowoleni ze współpracy. Informacje na ten temat możemy w ciągu paru minut znaleźć w Internecie.

Dyplomy uczelni wyższych to podstawa, którą powinniśmy się kierować w wyborze kancelarii. Kiedy nie do końca wierzymy obcym ludziom i nie jesteśmy fanami szperania na stronach internetowych, zawsze możemy popytać członków rodziny lub znajomych, gdzie szukali pomocy w analogicznych sytuacjach.

Od czego zależy koszt obsługi prawnej w kancelarii?

Honorarium za usługi prawne ustalane jest zawsze z każdym klientem indywidualnie, oczywiście po ówczesnym poznaniu charakteru sprawy. Najczęściej bierze się pod uwagę takie czynniki, jak:

  • złożoność sprawy i ilość czynności, jaką prawnik będzie musiał wykonać;
  • lokalizacja kancelarii;
  • ilość pism, jakie będzie należało sporządzić;
  • ilość odbytych porad prawnych.

W każdej profesjonalnej kancelarii klient powinien z góry otrzymać rzetelne przedstawienie kosztów związanych ze sprawą, obejmujących nie tylko opłaty za prowadzenie sprawy, ale także opłaty i koszty reprezentacji w sądzie. Nie ma uniwersalnego cennika usług prawnych, z uwagi na to, że specyfika i ciężar każdej sprawy jest inny.

Tagi
Dodane przez Rudolf Andrzejewski
Komentarze artykułu
Dobrawa Szymczak

W dzisiejszych czasach trudno znaleźć dobrą kancelarię, w której pracują same wykfalifikowane osoby.

Oceń
  • 0
  • 0
Dodaj komentarz
Pomoc prawnika w różnych życiowych sytuacjach może być niezbędna. Wiele osób zna podstawowe zagadnienia prawne i potrafi interpretować przepisy, jednak istnieją takie sprawy, w których bez pomocy profesjonalisty się nie obejdzie. Czasem rezygnacja z usług prawnika to decyzja, której skutki mogą być bardzo niekorzystne. Na przykład w sądzie, kiedy toczy się trudny proces i ciężko jest opanować emocje, prawnik będzie jak prawa ręka i osoba, która z zimną krwią zadba o nasze interesy. Na kogo więc postawić? Podstawa to określenie swoich oczekiwań wobec kancelariiFundamentalną kwestią w naszych przemyśleniach nad wyborem stosownej kancelarii i kompetentnej pomocy prawnej jest zastanowienie się – czego poszukujemy? Czy chodzi nam o kwestie powiązane z nieruchomościami w nieruchomościach, rozwód, a może podział majątku?Ze względu na szerzący się trend specjalizacji, lepiej unikać pomocy u osób, które mówią, że znają się na wszystkim....