Fotelik do samochodu dla dziecka – jaki kupić?

Fotelik do samochodu dla dziecka – jaki kupić?

Komentarze: 1
Ocena: brak
Kategoria: Motoryzacja
Liczba głosów: 0

Rodzice muszą stanąć przed wyborem fotelika samochodowego dla dziecka całkiem często. W związku z tym, że maluchy rosną, sytuacja powtarza się co jakiś czas, a zakup fotelika nie jest wcale prosty. Jak podjąć tę decyzję? Zapoznaj się z tekstem i dowiedz się na co warto zwracać uwagę.

Samochodowe dziecięce foteliki – dostępne wielkości

Powinniście rzetelnie zmierzyć wasze dziecko i sprawdzić jaka jest jego waga. Produkty należące do kategorii fotelików podróżnych wytwarzane są dla pasażerów o rozmiarach mieszczących się w określonych ramach. Wiedza na temat wagi i długości dziecka ograniczy wasz obszar poszukiwań.

Popularne przedziały wagowe używane przez producentów to: 0 - 13 kg (dla dzieci do 12 miesiąca życia), 9 - 18 kg oraz do 36 kg. Produkty z pierwszej kategorii zakładane mogą być wyłącznie tyłem do kierunku jazdy. Z dwóch kolejnych możliwe jest umocowanie zgodne z kierunkiem jazdy.

Im fotelik lepiej przystosowany będzie do wymiarów waszego dziecka, tym będzie mu wygodniej oraz bezpieczniej. Jasne jest, że dziecko będzie rosło. Konieczne w związku z tym będą wymiany fotelików. Nie rekomendujemy nabywania osprzętu zbyt wielkiego z założeniem, że będzie nam dłużej służyć bądź używania sprzętu, z jakiego wasze dziecko już wyrosło.

Samochodowy fotelik dla dzieci – testy bezpieczeństwa

Każdy produkt dziecięcy tego typu poddawany jest testom sprawdzającym jego bezpieczeństwo. Co stanie się podczas silnego uderzenia? Testuje się odporność na silne wstrząsy, a następnie stawia ocenę w skali od 1-5. Przed zakupem sprawdź, jaką notę dostał dany model, a jeśli wynosi ona poniżej 4, szukaj innych możliwości.

Oprócz tego typu testów istotne w bezpieczeństwie jest jak najlepsze zamocowanie fotelika. Proces powinien zostać wykonany zgodnie z wszystkimi instrukcjami, aby uzyskać jak najsilniejszą ochronę. Warto także zaopatrzyć się w model z możliwością zamontowania go tyłem, ponieważ statystycznie są one bardziej bezpieczne.

Tagi
Dodane przez Oleg Sawicki
Fotelik do samochodu dla dziecka – jaki kupić?
Komentarze: 1
Ocena: brak
Jak wybrać ofertę firmy przewozowej?
Komentarze: 0
Ocena: brak
Komentarze artykułu
Olaf Janik

Warto czytać takie artykuły, dobór odpowiedniego fotelika jest bardzo ważne.

Oceń
  • 0
  • 0
Dodaj komentarz
Rodzice muszą stanąć przed wyborem fotelika samochodowego dla dziecka całkiem często. W związku z tym, że maluchy rosną, sytuacja powtarza się co jakiś czas, a zakup fotelika nie jest wcale prosty. Jak podjąć tę decyzję? Zapoznaj się z tekstem i dowiedz się na co warto zwracać uwagę.Samochodowe dziecięce foteliki – dostępne wielkościPowinniście rzetelnie zmierzyć wasze dziecko i sprawdzić jaka jest jego waga. Produkty należące do kategorii fotelików podróżnych wytwarzane są dla pasażerów o rozmiarach mieszczących się w określonych ramach. Wiedza na temat wagi i długości dziecka ograniczy wasz obszar poszukiwań.Popularne przedziały wagowe używane przez producentów to: 0 - 13 kg (dla dzieci do 12 miesiąca życia), 9 - 18 kg oraz do 36 kg. Produkty z pierwszej kategorii zakładane mogą być wyłącznie tyłem do kierunku jazdy. Z dwóch kolejnych możliwe jest umocowanie zgodne z kierunkiem jazdy.Im fotelik lepiej przystosowany będzi...