Jak udekorować ściany w mieszkaniu?

Jak udekorować ściany w mieszkaniu?

Komentarze: 1
Ocena: brak
Kategoria: Dom i ogród
Liczba głosów: 0

Bardzo modne obecnie w aranżacji wnętrz jest inspirowanie się naturą. Dekorowanie mieszkania roślinami i materiałami pochodzenia organicznego, jest zdecydowanie na topie. Jest udowodnione, że otaczanie się przyrodą i tym, co jest z nią związane, znacząco zmniejsza poziom stresu. Poprawia również nasze samopoczucie i korzystnie wpływa na kreatywność. Decydując się na wybór ekologicznych tkanin jak bambus, len, czy bawełna, a także naturalnych surowców, jak kamień i drewno poczujemy się bliżej natury, a jest ona w końcu nierozerwalną częścią naszego życia.

W jaki sposób zacząć dekorowanie ścian?

Rozpocznijmy od ogólnej charakterystyki naszego mieszkania. W jakim stylu je urządziliśmy, co lubimy, czego nie tolerujemy, jakie są nasze pasje i co chcielibyśmy oglądać codziennie na naszych ścianach. Nie powinniśmy się martwić, że coś nie uda, bowiem zawsze można to zmienić, najczęściej wprowadzając delikatne poprawki. Jeśli mimo wielu chęci nie mamy absolutnie żadnego pomysłu, jak ozdobić nasze wnętrze, poszukajmy inspiracji w Internecie, w branżowych czasopismach, czy w programach telewizyjnych o zagospodarowaniu mieszkań, a jeżeli to nic nie ułatwi, zasięgnijmy rady u profesjonalisty zajmującego się dekoracją wnętrz.

Niezależnie od tego, czy jesteśmy minimalistami, czy zbieraczami wszelkich drobiazgów, powinniśmy mieć określoną wizję, jak ma wyglądać udekorowana ściana, np. w salonie. Istnieje na to niezwykle dużo metod. Poczynając od najprostszej – możemy powiesić na ścianach obrazy, w ramach czy też bez. Mogą to być różnego rodzaju pejzaże, rodzinne fotografie czy nowoczesne plakaty. Tutaj warto zatrzymać się przy zdjęciach rodzinnych, ponieważ można je wyeksponować w naprawdę atrakcyjny i niepowtarzalny sposób. Możemy je powiesić w harmonijnym szyku albo postawić na spontaniczność i pogrupować ze sobą zdjęcia w najróżniejszy sposób, przykładowo na jednej ścianie zdjęcia ślubne, a na innej pamiątki z podróży.

Dekoracja ścian krok po kroku

Inną opcją może być wydzielenie na ścianie fragmentu, który pokryjemy tapetą o ciekawym wzorze, a następnie obramujemy ozdobną listwą, tworząc jakby obraz. Można sporządzić kilka takich „obrazów” obok siebie, nadając mieszkaniu współczesnego i wyrazistego charakteru. O ile nasze mieszkanie nie jest największe, w bardzo prosty sposób możemy optycznie je powiększyć, wieszając na ścianach lustra.

Mogą one różnić się od siebie kształtem, a nawet stylem, efekt będzie bardzo korzystny. Alternatywą dla często nudnych i pozbawionych charakteru obrazów, mogą być atrakcyjne grafiki z interesującymi nadrukami. Eleganckie będą czarno-białe plakaty, ale również te, o głębokim nasyceniu kolorów. Zupełnie naturalnie wyglądają też gotowe obrazki, powieszone obok siebie na ścianie, które bez problemu znajdziesz w internetowych sklepach.

Oryginalnym, ale w rzeczywistości odświeżonym pomysłem z przeszłości, jest wieszanie na ścianach tzw. makram z roślinami, to znaczy splecionych w ciekawy wzór sznurków, tworzących swego rodzaju kosz dla rośliny. Jest to ciekawa alternatywa dla standardowych doniczek, która bardzo ładnie ozdabia ściany. Jeśli dużo podróżujesz, możesz się zastanowić nad kupnem drewnianej mapy świata, która znakomicie prezentuje się na pustej ścianie. Ta nietypowa ozdoba może służyć nie tylko jako element dekoracyjny, ale także być swego rodzaju ścianą wspomnień, na której wyróżnisz miejsca, które już odwiedziłeś. Możesz do tego wykorzystać specjalne pinezki bądź od poszczególnego państwa poprowadzić sznureczki, na których zakończeniach umieścisz zdjęcie z podróży.

Czy są jakieś ograniczenia w aranżowaniu ścian?

Nie istnieją uniwersalne pomysły na aranżację wnętrz w naszym domu. Każde mieszkanie i każdy jego właściciel to odrębne jednostki. Oczywiście architekci wnętrz mają do zaoferowania wiele sprawdzonych, funkcjonalnych i pięknie zagospodarowanych przestrzeni. Z pewnością ich wiedza i doświadczenie są wysokiej jakości. Jednak czy nie jest, warto samemu trochę poeksperymentować i pobawić się z kolorami, czy stylami. Czy istnieją jakieś ograniczenia w nadaniu swojemu mieszkaniu indywidualności? Czy mieszkanie nie może być odrobinę zwariowane, szczególnie kiedy zwariowane są osoby w nim mieszkające? Aranżacja wnętrz to niełatwe zadanie, postawmy jednak na siebie, a z pewnością stanie się łatwiejsze.

 

Tagi
Dodane przez Herbert Sikorski
Jak udekorować ściany w mieszkaniu?
Komentarze: 1
Ocena: brak
Komentarze artykułu
Oskar Duda

To nie jest taka prosta sprawa, tym bardziej kiedy są cienkie ściany. Ostatnio chciałem coś zawiesić i przewierciłem się do sąsiada.

Oceń
  • 0
  • 0
Dodaj komentarz
Bardzo modne obecnie w aranżacji wnętrz jest inspirowanie się naturą. Dekorowanie mieszkania roślinami i materiałami pochodzenia organicznego, jest zdecydowanie na topie. Jest udowodnione, że otaczanie się przyrodą i tym, co jest z nią związane, znacząco zmniejsza poziom stresu. Poprawia również nasze samopoczucie i korzystnie wpływa na kreatywność. Decydując się na wybór ekologicznych tkanin jak bambus, len, czy bawełna, a także naturalnych surowców, jak kamień i drewno poczujemy się bliżej natury, a jest ona w końcu nierozerwalną częścią naszego życia.W jaki sposób zacząć dekorowanie ścian?Rozpocznijmy od ogólnej charakterystyki naszego mieszkania. W jakim stylu je urządziliśmy, co lubimy, czego nie tolerujemy, jakie są nasze pasje i co chcielibyśmy oglądać codziennie na naszych ścianach. Nie powinniśmy się martwić, że coś nie uda, bowiem zawsze można to zmienić, najczęściej wprowadzając delikatne poprawki. Jeśli mimo wielu chęc...