Jak wybrać Laptop, który służy do pracy biurowej?

Jak wybrać Laptop, który służy do pracy biurowej?

Komentarze: 1
Ocena: brak
Liczba głosów: 0

Laptop do pracy biurowej z pewnością gwarantuje większą swobodę działania niż klasyczny komputer stacjonarny. Od laptopa biznesowego oczekujemy innych właściwości niż od laptopa np. do grania. Komputer do pracy powinien być solidny i funkcjonalny, żeby jego parametry dobrane były tak, by zapewnić użytkownikowi jak największy komfort. Dodatkowo warto wybrać laptop o jak najniższej wadze, co bardzo ułatwi konieczność przenoszenia go. O innych cechach odpowiedniego urządzenia, można przeczytać w artykule.

Co jest ważne w laptopie do pracy biurowej?

Nie w każdym zawodzie nasz laptop wykorzystywany będzie do granic możliwości. Jeśli służyć ma on głównie do obsługi poczty, tworzenia prezentacji lub spisywania umów, jego efektywność schodzi na dalszy plan.

Nawet niedrogie urządzenia są w stanie bez problemów zagwarantować wygodną obsługę programów MS Office, otwarcie wielu kart w przeglądarce, działanie służbowego komunikatora oraz kilku dodatkowych aplikacji. Karta graficzna odgrywająca kluczową rolę w komputerach do gier czy do obsługi programów do modelowania, przy pracy biurowej nie ma realnie żadnego znaczenia. Niewątpliwie droższe elementy sprawdzą się również przy „lżejszej” pracy, ale różnice są niezauważalne, a cena dużo wyższa.

Temat procesora odgrywa już nieco ważniejszą rolę. Jednak niskonapięciowy procesor Intel Core z dwoma rdzeniami spełni w zupełności wyczekiwania pracownika biurowego. Bezcelowe okazują się przy tego typu zadaniach procesory wysokonapięciowe.

Jeśli chodzi o pamięć RAM, to tej nigdy nie jest za dużo. System operacyjny komputera w istotny sposób zagospodaruje jej zasoby. Więcej pamięci będzie atutem. Rzadko spotyka się aktualnie komputery z mniej niż 4 GB RAMu. Opłaca się nabyć urządzenie oferujące co najmniej 8 GB, lub takie, które oferuje możliwość rozszerzenia tego parametru.

Dyski SSD są pomocne dokładnie w tego typu sytuacjach. Nowa technologia wypiera przestarzałe dyski HDD. SSD przyspieszają w znacznym stopniu pracę komputera, poprzez przyspieszenie odczytu oraz zapisu danych i również są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Upuszczony laptop niekoniecznie straci zapisane na nim dane.

Jak dopasować laptopa pod siebie?

Każdy ma nieco inne preferencje odnośnie warunków użytkowania komputera. Z tej przyczyny każdej osobie może pasować inny komputer przenośny. Częstokroć w ramach pracy jesteśmy zmuszeni do siedzenia przed laptopem nawet 8 godzin dziennie. Ergonomia użytkowania będzie wtedy najważniejszym elementem przy wyborze sprzętu.

Przed zakupem przymierz się do klawiatury laptopa. Innego komfortu będzie klawiatura dla dziennikarza, a innego dla księgowej. Zastanów się jakie funkcje mogą Ci pomóc w pracy i czy rozmiar i rozmieszczenie klawiszy są dla Ciebie wygodne.

W jakie dodatkowe urządzenia warto wyposażyć swojego laptopa?

W czasie pracy z laptopem często będziemy zmuszeni podpiąć do niego pewne urządzenia peryferyjne. Kiedy nasz dzień pracy jest długi, powinniśmy wyposażyć się w większy monitor, myszkę i klawiaturę. Niektóre dane dostarczane mogą nam być na fizycznych nośnikach w postaci płyt CD lub pendrive’ów. W czasie prezentacji pomocny może okazać się kabel HDMI, który podłączymy do rzutnika cyfrowego.

Zastosowanie w naszym laptopie urządzeń peryferyjnych nie tylko wpłynie na lepszy komfort użytkowania, ale może też zabezpieczyć go przed przegrzaniem czy uszkodzeniem. Rozbudowanie podstawowych funkcji komputera, poprzez podłączenie do niego zewnętrznych urządzeń, wzbogaci jego zakres działania. Aby zapewnić trwałość i bezpieczeństwo naszego laptopa, wybierajmy urządzenia od sprawdzonych i rekomendowanych producentów.

Tagi
Dodane przez Joachim Wojciechowski
E-marketing współczesnego wieku
Komentarze: 2
Ocena: 1.00
Jak wybrać Laptop, który służy do pracy biurowej?
Komentarze: 1
Ocena: brak
Komentarze artykułu
Oskar Duda

Na pewno musi sprawnie chodzić i mieć dużo pamięci.

Oceń
  • 0
  • 0
Dodaj komentarz
Laptop do pracy biurowej z pewnością gwarantuje większą swobodę działania niż klasyczny komputer stacjonarny. Od laptopa biznesowego oczekujemy innych właściwości niż od laptopa np. do grania. Komputer do pracy powinien być solidny i funkcjonalny, żeby jego parametry dobrane były tak, by zapewnić użytkownikowi jak największy komfort. Dodatkowo warto wybrać laptop o jak najniższej wadze, co bardzo ułatwi konieczność przenoszenia go. O innych cechach odpowiedniego urządzenia, można przeczytać w artykule.Co jest ważne w laptopie do pracy biurowej?Nie w każdym zawodzie nasz laptop wykorzystywany będzie do granic możliwości. Jeśli służyć ma on głównie do obsługi poczty, tworzenia prezentacji lub spisywania umów, jego efektywność schodzi na dalszy plan.Nawet niedrogie urządzenia są w stanie bez problemów zagwarantować wygodną obsługę programów MS Office, otwarcie wielu kart w przeglądarce, działanie służbowego komunikatora oraz kilku dodatk...