Zamierzasz kupić dom? Zobacz, o czym powinieneś pamiętać!

Zamierzasz kupić dom? Zobacz, o czym powinieneś pamiętać!

Komentarze: 0
Ocena: brak
Kategoria: Nieruchomości
Liczba głosów: 0

Nabycie nieruchomości jest często procesem męczącym i dodatkowo czasochłonnym. Do tego dochodzą wydatki, które już na samym początku są ogromne. Znaczna część ludzi postanawia w tym momencie zaciągnąć kredyt hipoteczny na wiele lat. Dlatego też warto dobrze przemyśleć wybór konkretnego domu, ponieważ prawdopodobnie stanie się on naszym domem do końca życia! W niniejszym wydaniu postanowiliśmy Ci pomóc wybrać świadomie.

Poznaj status prawny posesji, którą chcesz zakupić!

Pierwsza i niezwykle ważna rzecz – zawsze sprawdzaj stan prawny nieruchomości! Dzięki temu zyskasz pełne przekonanie, że dom sprzedawany jest legalnie oraz np. nie zostanie ukryta współwłasność kogoś z rodziny sprzedającego. Jeżeli cokolwiek wyda Ci się podejrzane, to skonsultuj to z fachowcami. Możesz też skorzystać z usług dobrze ocenianego i wypróbowanego biura nieruchomości, wówczas transakcja będzie o wiele bezpieczniejsza.

Pod uwagę weź pobliską infrastrukturę domu, który zamierzasz nabyć!

W większości przypadków kupuje się jeden dom w ciągu całego życia, wobec tego potrzebne jest porządne zastanowienie się nad wyborem i wybieganie trochę w przyszłość. Z jakiej przyczyny? Jeżeli dom ma nam służyć przez resztę życia, wskazane jest przemyśleć jego lokalizację, czy stale będzie dla nas właściwa, a także zastanowić się, czy dom będzie dla nas praktyczny na starość. Jeżeli przewidujesz powiększyć rodzinę, to także trzeba mieć to na uwadze przy planowaniu rozstawienia pomieszczeń. Z myślą o dzieciach, możesz dodatkowo sprawdzić różne opcje dostępu do większego miasta czy rozlokowanie sklepów oraz punktów usługowych. Pamiętaj, że okazyjna cena domu z reguły jest związana z jakimiś niedogodnościami, np. w okolicy planowana jest budowa drogi szybkiego ruchu, co w oczywisty sposób będzie wiązało się z natężonym hałasem. Zwróć również uwagę, w jakiej odległości znajduje się market spożywczy, ponieważ dla niektórych kilkudziesięciominutowa wycieczka po zakupy może być znaczącym problemem. W dzisiejszych czasach obecność chociażby skromnego sklepu spożywczego w danej miejscowości jest już kluczowa, ale jeśli nie wyobrażasz sobie poranka bez świeżych bułek – należałoby się upewnić w tej kwestii.

Przyjrzyj się, jaki jest stan techniczny nieruchomości, którą pragniesz kupić!

Dokładnie obejrzyj, w jakim stanie jest nieruchomość. Czy dom nie ma grzyba na ścianie? Czy wszystkie instalacje funkcjonują? Czy dach jest szczelny? Naturalnie z wieloma awariami i problemami możesz sobie poradzić, a dom wyremontować zgodnie ze swoim gustem, jednakże wszelkie odkryte wady są też podstawą do negocjacji ceny. Możesz na wstępie przewidzieć dodatkowe koszty, jakie przyjdzie Ci pokryć, aby zamieszkanie w domu było możliwe.

Zorientuj się, jacy sąsiedzi otaczają dom, który chcesz kupić!

Wiele osób pewnie nie bierze tego pod uwagę, ale powinno się przejść po okolicy i zrobić rozeznanie. Poznaj sąsiadów oraz sprawdź, czy za płotem nie będziesz mieć towarzystwa, które będzie uciążliwe do zaaprobowania. Spory sąsiedzkie są niestety niezwykle częste. Jeżeli spostrzeżesz, że coś Cię może niepokoić już na samym początku, to może warto rozważyć niemniej rezygnację z zakupu domu w danej okolicy. Na przykład, uporczywe wzywanie policji z powodu zakłócania ciszy nie będzie dla nikogo przyjemne, a cała sprawa może się nawet skończyć w sądzie. Na dodatek mieszkanie obok osób, których się nie znosi, stanie się istną katorgą po pewnym czasie.

Na wyposażenie także podpisuj umowę!

Podjąłeś już decyzję odnośnie do swojego nowego domu? Wspaniale! Teraz już tylko pozostaje dokończyć zakup i możesz spokojnie się wprowadzać. W momencie, gdy dogadujesz się z teraźniejszym właścicielem w sprawie wyposażenia, które postanowił Ci zostawić na nowy start, to nie poprzestawaj na umowie ustnej, tylko koniecznie zawrzyjcie umowę pisemną. Bywa tak, że wszystko zostało ustalone ustnie, a w momencie wyprowadzki, były właściciel wszystko zabrał!

Tagi
Dodane przez Emanuel Krupa
Komentarze artykułu

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Nabycie nieruchomości jest często procesem męczącym i dodatkowo czasochłonnym. Do tego dochodzą wydatki, które już na samym początku są ogromne. Znaczna część ludzi postanawia w tym momencie zaciągnąć kredyt hipoteczny na wiele lat. Dlatego też warto dobrze przemyśleć wybór konkretnego domu, ponieważ prawdopodobnie stanie się on naszym domem do końca życia! W niniejszym wydaniu postanowiliśmy Ci pomóc wybrać świadomie.Poznaj status prawny posesji, którą chcesz zakupić!Pierwsza i niezwykle ważna rzecz – zawsze sprawdzaj stan prawny nieruchomości! Dzięki temu zyskasz pełne przekonanie, że dom sprzedawany jest legalnie oraz np. nie zostanie ukryta współwłasność kogoś z rodziny sprzedającego. Jeżeli cokolwiek wyda Ci się podejrzane, to skonsultuj to z fachowcami. Możesz też skorzystać z usług dobrze ocenianego i wypróbowanego biura nieruchomości, wówczas transakcja będzie o wiele bezpieczniejsza.Pod uwagę weź pobliską infrastru...