Pierwsza klasa - zakup niezbędnych przyborów szkolnych

Pierwsza klasa - zakup niezbędnych przyborów szkolnych

Komentarze: 1
Ocena: 5.00
Kategoria: Edukacja i nauka
Liczba głosów: 1

Nowa szkoła, wielki dzień i wielkie emocje. Zarówno dziecko jak i rodzic mocno przeżywają to wydarzenie. Rodzice martwią się jak dzieci poradzą sobie z adaptacją w nieznanym środowisku i na jakich ludzi przyjdzie im trafić, a dziecko często jest przestraszone i nie ma żadnych wyobrażeń oprócz jednej ogromnej niewiadomej. Na rodzicach spoczywa też obowiązek zaopatrzenia dzieci w przybory szkolne.

Czy tylko samodzielnie można decydować o przyborach dla pierwszoklasisty?

Zanim wybierzemy się do sklepu z zamiarem kupna wszystkich niezbędnych akcesoriów dla naszego dziecka, warto sprawdzić na stronie szkoły jakie są wymagane materiały.

Możliwe, że placówka dostarcza dzieciom część artykułów plastycznych bądź piśmienniczych. Jeżeli to dla nas za mało, można zawsze osobiście stawić się w szkole i porozmawiać z przyszłym wychowawcą. Nie dosyć, że rozwikłamy swój kłopot, to dowiemy się co nieco o osobie, która będzie w pewien sposób kierować naszymi dziećmi.

Artykuły szkolne - wymagania dla pierwszoklasistów

Jeśli już wiemy, czego potrzebujemy dla naszego dziecka, nadchodzi czas na zakupy. Nie przesadźmy jednakże z ich ilością i kupowaniem rzeczy zbytecznych. Piórniki, zeszyty oraz inne produkty przeznaczone dla małych dzieci aż kipią od kolorów i postaci z różnych bajek. Nie dajmy się jednakże nabrać, ponieważ oprócz tego, że na okładce jest odjazdowy pirat albo księżniczka, to jakość papieru przeważnie jest taka sama albo gorsza, a cena sporo wyższa od mniej rzucającego się w oczy zeszytu. Przed niepotrzebnymi wydatkami można się uchronić, robiąc rozsądną listę.

Nie przesadźmy też w drugą stronę. Porozmawiajmy z dzieckiem, spytajmy, co mu się podoba, a co nie, bo chyba lepiej poświęcić parę groszy więcej, niż doprowadzić do tego, że nasz potomek będzie szedł w pierwszy dzień do szkoły smutny oraz niezadowolony ze swoich przyborów.

Akcesoria, jakie na pewno będą nam niezbędne to:

 • Długopisy
 • Ołówki
 • Kredki
 • Temperówka
 • Piórnik
 • Tornister
 • Zeszyty
 • Gumka do mazania
 • Klej
 • Nożyczki
 • Strój na WF i worek
 • Farby i pędzle

Jedne przybory można nabyć gorszej jakości, inne lepszej, natomiast jeżeli chodzi akcesoria do rysowania, malowania bądź pisania najlepiej wyposażyć nasze dziecko w artykuły od sprawdzonych producentów.

Tornister dla pierwszoklasisty - na co zwrócić uwagę

Kupno tornistra to nadzwyczaj ważna sprawa dla przyszłego ucznia. Najważniejsze jest, aby był solidnie wykonany z dobrych materiałów oraz żeby dziecko nie garbiło się w trakcie noszenia ciężkich książek. Odpowiednim wyborem będzie plecak, który pomieści wszelkie akcesoria, a do tego może być ozdobiony motywami postaci z ulubionych bajek dzieci.

Najlepiej, kiedy razem z dzieckiem wybierzemy się na zakupy i przymierzymy z nim wcześniej upatrzony produkt. Możemy wówczas zapytać, czy naszemu potomkowi podoba się tornister i dodatkowo sprawdzić czujnym okiem, czy plecak posiada wszystkie potrzebne funkcje jak np. regulacje szelek.

Korzystny czas na zakupy przyborów dla pierwszoklasisty

Dobry czas na zakupy to tydzień lub nawet dwa przed rozpoczęciem roku szkolnego, oszczędzimy sobie niepotrzebnych stresów, biegania po sklepach i przebierania w tym, co pozostało.

Tagi
Dodane przez Wanda Piotrowska
Pierwsza klasa - zakup niezbędnych przyborów szkolnych
Komentarze: 1
Ocena: 5.00
Komentarze artykułu
Oskar Duda

Ostatnio ze swoim dzieckiem spędziłem cały dzień na kupowaniu przyborów szkolnych.

Oceń
 • 0
 • 0
Dodaj komentarz