Zabawki edukacyjne dla dzieci – powody dla których warto się na nie zdecydować

Zabawki edukacyjne dla dzieci – powody dla których warto się na nie zdecydować

Komentarze: 1
Ocena: brak
Kategoria: Rodzina i dzieci
Liczba głosów: 0

Zabawki edukacyjne są połączeniem zabawy oraz edukacji. To rozwiązanie powoduje, że dzieci chętnie po nie sięgają. Na rynku jest obecnie szeroki wybór zabawek, dzięki czemu każdy rodzic znajdzie coś dla swojego malucha. Producenci niechętnie sięgali po ten segment rynku, jednak na przestrzeni lat zmieniło się to. Maluch oprócz radości może zyskać także dodatkowe umiejętności. Co wpływa na wybór zabawek edukacyjnych już we wczesnych latach?

Zabawki edukacyjne przyczyniają się do zdobywania nowych umiejętności

Edukacja przedszkolna dzieci kładzie duży akcent na fizyczny aspekt rozwoju dziecka, który zakłada kształtowanie małej oraz dużej motoryki. Prócz tego ważne jest usamodzielnienie się dziecka, ażeby mogło na przykład samodzielnie się ubierać bądź wiązać buty. Rozmaite ćwiczenia oraz zabawy jak przykładowo budowanie czy majsterkowanie wpływają pozytywnie na kształtowanie dobrej sprawności i koordynacji ciała dziecka.

W tej chwili na rynku oferowanych jest wiele typów zabawek edukacyjnych, jakie mogą wspierać rozwój dziecka na różnych obszarach obejmujących aspekt fizyczny, emocjonalny, społeczny oraz poznawczy. Wykorzystanie zabawek w rozwoju dziecka jest nadzwyczaj efektywne, albowiem metodyka ta łączy naukę z przyjemnością zabawy. Dzieci dużo szybciej wchłaniają wiedzę i nabywają nowe umiejętności.

Na jakie zabawki edukacyjne warto zwrócić szczególną uwagę?

Zabawki edukacyjne powinny być ciekawe dla dziecka oraz przyciągać jego uwagę. Inaczej dziecko szybko się znudzi zabawą. Zabawki edukacyjne powinny uczyć logicznego myślenia oraz rozwijać pomysłowość u dziecka. Na rynku dostępne są wyroby określone mianem edukacyjnych, ale to nie oznacza, że inne pozycje nie mają wpływu na rozwój maluchów.

Rozmaite zabawki interaktywne, sensoryczne, klocki z drewna czy układanki również mogą spełniać rolę edukacyjną. Najistotniejszym aspektem jest dostosowanie zabawki do wieku i etapu rozwoju dziecka. Zabawka nie może być zbyt prosta, ale także nie może być za bardzo skomplikowana. Oba przypadki błyskawicznie znużą dziecko.

Od jakich zabawek edukacyjnych zacząć?

Zabawki edukacyjne dzieli się ze względu na czynności, jakie dziecko może wykonywać w trakcie zabawy nimi. Dla maluchów poleca się zabawki, które polegają na rozpoznawaniu i dopasowywaniu kształtów lub takie, które skutecznie pomogą dziecku nauczyć się literek i cyferek. Dodatkowo takie, które mogą wspierać naukę wymowy pierwszych słów lub samo ich rozumienie.

Jakie korzyści przynoszą zabawki edukacyjne dzieciom? 

 • Zabawki edukacyjne dają możliwość łączenia przyjemności z nauką.
 • Pobudza się wyobraźnia i kreatywność u dzieci.
 • Dzieci w skuteczny sposób zapamiętują różne rzeczy i są bardziej skoncentrowane.
 • Tworzy się lepsza zdolność do motoryki małej.
 • Dziecko uczy się logicznie myśleć i analizować poszczególne sytuacje.
 • Rozumowanie przyczynowo — skutkowe również poprawia się.
 • Zabawki są metodą, która wpływa na poznawanie nowych rzeczy.
 • Dziecko uczy się, że cierpliwość i przywiązanie do szczegółów są ważne.
 • Zabawki umożliwiają rozwój na sporej ilości płaszczyzn.
 • Korzyścią jest fakt, że wiele zmysłów jest zaangażowanych.
 • Zabawa i nauka jest możliwa w różnorodny sposób.
 • Zabawa może trwać bardzo długi okres czasu.
 • Świetny pomysł dla rodziny, która może pobawić się z maluchem.
 • Dziecko może poznawać nowe rzeczy i doświadczać w ciekawy sposób.
 • Nieograniczone możliwości poznawania świata i jego reguł.
Tagi
Dodane przez Kamil Sawicki
Komentarze artykułu
Ernest Kalinowski

Kupno takich zabawek to strzał w dziesiątkę, naprawdę.

Oceń
 • 0
 • 0
Dodaj komentarz
Zabawki edukacyjne są połączeniem zabawy oraz edukacji. To rozwiązanie powoduje, że dzieci chętnie po nie sięgają. Na rynku jest obecnie szeroki wybór zabawek, dzięki czemu każdy rodzic znajdzie coś dla swojego malucha. Producenci niechętnie sięgali po ten segment rynku, jednak na przestrzeni lat zmieniło się to. Maluch oprócz radości może zyskać także dodatkowe umiejętności. Co wpływa na wybór zabawek edukacyjnych już we wczesnych latach?Zabawki edukacyjne przyczyniają się do zdobywania nowych umiejętnościEdukacja przedszkolna dzieci kładzie duży akcent na fizyczny aspekt rozwoju dziecka, który zakłada kształtowanie małej oraz dużej motoryki. Prócz tego ważne jest usamodzielnienie się dziecka, ażeby mogło na przykład samodzielnie się ubierać bądź wiązać buty. Rozmaite ćwiczenia oraz zabawy jak przykładowo budowanie czy majsterkowanie wpływają pozytywnie na kształtowanie dobrej sprawności i koordynacji ciała dziecka.W tej chw...